Серед біологічних ефектів озону перші місця займають бактеріо-, фунгі- і вірусоцидний ефекти, що призводить до втрати життєдіяльності бактеріальної клітини і здатності її до розмноження. Озон вбиває всі відомі види грам-позитивних та грам-негативних бактерій, синьо гнійну паличку, всі ліпо- і гідрофільні віруси, в тому числі віруси гепатиту А, В, С, спори і вегетативні форми всіх відомих патогенних грибів та простіших, імуномодулююча дія озону проявляється в активації клітинного та гуморального імунітету.

       Протизапальний ефект озону ґрунтується на його можливості окислювати (розщеплювати) арахідонову кислоту та її похідні - простогландини — біологічно активні речовини, які беруть участь в розвитку і підтримці запального процесу. Відновлення гомеостазу проявляється в стимуляції кровотворення, оптимізації метаболізму (біоенергетичні, біосинтетичні ефекти).

       Доведено, що озон підсилює дію лікарських препаратів за рахунок покращення їх доступу до клітин і зменшує їх негативний вплив, покращуючи їх нейтралізацію в печінці і підсилюючи видільну функцію нирок.

       Озон позитивно впливає на еритроцити, збільшує еластичність їхніх мембран, тим самим покращується прохідність останніх в спазмованих та звужених внаслідок хвороби судинах та капілярах. Це дає змогу більшій кількості еритроцитів проникнути в ті ділянки хворого організму, де є гіпоксія (недостатня кількість кисню), і збагатити її киснем. Озон також підвищує проникнення глюкози через мембрани клітин, і це знижує рівень цукру в кров'яному руслі за рахунок кращого її надходження в тканини.

       Озонотерапíя — метод лікування із застосуванням медичного озону. Озон отримують за допомогою озонатора з медичного кисню. Історія озонотерапії почалася в XIX столітті. В даний час існує дуже багато способів медичного застосування озону. Методи озонотерапії розділяються на місцеву і системну дію.

       Застосування медичного озону (озоно-кисневої суміші, що складається з 0,05% - 10% озону і 99,95% - 90% чистого кисню) є особливо ефективним при судинних захворюваннях з вираженою гіпоксією: стенокардії, атеросклерозі, вадах серця, ішемічній хворобі. Озон активізує обмінні процеси на клітинному рівні, поліпшує мікроциркуляцію крові і газообмін. Озон успішно застосовують в хірургії для лікування гнійних ран, трофічних виразок, перитоніту, сепсису тощо.

       Необхідно зазначити, що регулярні курси озонотерапії істотно поліпшують стан хворих на  цукровий діабет, бронхіальну астму, розсіяний склероз, СНІД й дозволяють їм вести нормальний спосіб життя. Озонотерапія з успіхом заміняє антибіотики при лікуванні запальних процесів та інфекцій різної етіології.

       Сьогодні озонотерапія застосовується в багатьох медичних закладах України, вона добре доповнює та підсилює методи традиційної медицини, до якої наші люди вже звикли. Накопичений досвід дозволяє зробити висновок, що озонотерапія проста в застосуванні, добре переноситься пацієнтами, характеризується практично повною відсутністю побічних дій і високою ефективністю. Озонотерапія застосовують для лікування та профілактики цукрового діабету, ангіопатії, полінейропатії, ретинопатії, діабетичної стопи, бронхіальної астми, хронічного бронхіту та пневмонії, ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби, розсіяного склерозу, вегето-судинної дистонії, ішемічного інсульту, мігрені, виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, хронічних гастритів, колітів, хронічного гепатиту, цирозу печінки, псоріазу, нейродерміту, екземи, при профілактиці грипу та вірусних інфекцій.

© Дизайн та розробка: SYMPHO Graphics
Клиника Медикаль