Фібросканування печінки (еластометрія, непряма еластографія) є ефективним методом діагностики, схожим за принципом проведення з ультразвуковим дослідженням.

  По точності результатів цей спосіб близький до біопсії. Однак, бувають стани, коли останню процедуру проводити не рекомендується: наприклад, при великій схильності до кровотеч. Також біопсія дозволяє дослідити лише окремі ділянки органу, тоді як діагностика на апараті ACUSSON S2000  може показати повну картину можливих змін.

   Еластометрія печінки – неінвазивна процедура, яка проводиться з метою виявлення змін в структурі органу, де еластична тканина – паренхіма змінилася на сполучну тканину.

Основні переваги фібросканування печінки


 • неінвазивність процедури – відсутня необхідність операційного втручання;

 • висока точність дослідження – до 99%, з середнім показником до 95%;

 • безболісність, відсутність необхідності в анестезії;

 • швидкість обстеження і миттєве отримання результату;

 • можливість проводити процедуру людям з надмірною масою тіла;

 • після проведення еластографія печінки повністю відсутня ймовірність прояву яких-небудь побічних явищ і ускладнень.

Показання для еластометріі

   Фибросканування – метод діагностики при захворюваннях печінки з розростанням в ньому сполучної тканини:Фибросканирование печени, эластография и эластометрия печени - аппарат Фиброскан, расшифровка результатов биопсии при гемохроматозе

 • при хронічних гепатитах В і С;

 • при алкогольному ураженні печінки;

 • при стеатогепатиті неалкогольного характеру;

 • при аутоімунному гепатиті;

 • при жировому гепатозі;

 • при генетично обумовлених патологіях, наприклад, при гемохроматозі;

 • при цирозі печінки.

   Еластометрія допомагає визначити ступінь фіброзу печінки: F0-F1 – слабкий фіброз, F2 – середнього ступеня, F3 – тяжкий фіброз, F4 – висока ймовірність цирозу печінки. Кожному ступеню відповідає свій коефіцієнт за шкалою Метавір. Нормою вважається показник кПа менше 6,2, чим вище ця цифра, тим важче захворюваня.

 

   При виявленні фіброзу еластометрію надалі проводять з метою оцінки динаміки захворювання. На основі цих даних буде скориговано подальше лікування пацієнта. Регулярне (раз на рік) проходження фібросканування при фіброзі печінки необхідно для визначення швидкості прогресування фіброзу.

Підготовка і проведення

  Особливої підготовки до процедури не потрібно. Еластографія практично не відрізняється від стандартного проведення ультразвукового дослідження. Їсти перед фіброскануванням можна, але не варто захоплюватися занадто важкою їжею, здатною призвести до підвищеного газоутворення і вздуття кишечника.

  Для більш фахової консультації ми рекомендуємо пацієнту проведення біохімічного аналізу крові (рівень загального білірубіну, ЛФ, АЛТ, АСТ, ГГТ).

   Час проведення процедури 10-20 хвилин. Лікар здійснює не менше 10 вимірювань, під час яких можуть відчуватися легкі поштовхи. Після завершення процедури пацієнтові відразу видаються результати.

Протипокази та обмеження

  Абсолютних протипоказів до проведення фібросканування немає. Проте не рекомендується проводити його вагітним жінкам і пацієнтам з кардіостимулятором. 

 

   Таким чином, такий метод діагностики, як еластографія, незважаючи на всі його переваги, може виконуватись лише при певних клінічних проявах, хронічних захворюваннях печінки і підозрі на фіброз її тканин. Цю процедуру зазвичай призначають паралельно з іншими методами дослідження печінки.

 

 

  

© Дизайн та розробка: SYMPHO Graphics
Клиника Медикаль